07 | 12 | 2019

Spotkanie z pielęgniarką: "Zdrowie jest najważniejsze!"

13 lutego 2019 roku odwiedziła nas pani pielęgniarka z Brzeskiego Centrum Medycznego w Brzegu (babcia Jagódki i Hubercika ). Pani Marysia przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu i z tajemniczą torbą. Przygotowała dla nas prelekcję na temat: ”ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE”. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani Marysia wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Opowiadając o swoich obowiązkach demonstrowała różne akcesoria, takie jak: różne rodzaje strzykawek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz i wiele innych.
Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę: naklejki – DZIELNY PACJENT. Serdecznie dziękujemy pani Marii Skorochoda za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk